Son Yazılar
Anasayfa / Kadın / Aşk Kriter Dinlemez

Aşk Kriter Dinlemez

Hayatta herkesin kendini sınırlamış olduğu durumlar vardır.Bu duruma prensip denilir,kriter denilir ve kısıtlanmış bir çok kelime söylenir…Her insanın kurmuş olduğu cümlelerinde, yaşamış olduğu hayatında asla’ları vardır.Ama bilinir ki her zaman asla denilenler bir inatla ve ısrarla yapılır…Çünkü asla demiş olduğumuz şeyler insana her zaman cazip gelen şeylerdir.Hatta belki de bu yüzden bile asla diyor olabiliriz.

 

aşk kriterleriUlaşamayacağımıza inandığımız şeylerde,gözümüzde büyüttüğümüz olayların en baş ve kurulu cümlesi asla ile başlamaktadır.Hayatımızın her anına yığınla sığdırılmış kriterlerimiz vardır.Bu durum bir işe başlarken de böyledir bir ilişkiye başlarkende…Çünkü hayatımıza giren insanlar, giden insanların hep benzerleri olmuştur.Hatta bu yüzden kendimize kriterler belirlemeye başlamışızdır.Her zaman hayatına aynı tip, aynı stil insanları alan insanın farklılıkları görmesi mümkün değildir.Alışılmışlığın bekçisi olup sürüklenilir bir hal alır bu durum.Eskiyi yeniye, yeniyi eskiye karıştırarak kafamızda oluşturmuş olduğumuz birine ”aşk” deriz ve başlarız ilişkimize kriterler eklemeye.

Bu duruma verilebilecek binlerce örnek vardır.Bir bakarız ki esmer erkek beğendiğini söyleyen kadın, sarışın bir erkeğe deli gibi aşık olmuştur ve işte o zaman ortada ne kriter kalır ne uydurulmuş prensipler.Yaşantıya eklenen kriterleri iş hayatında istediği kadar sürdürebilir insan fakat konu ilişkiler ise bu durum hiçte kolay değildir. Aşık olan insan etkisiz elemandır! Ne derse desin, etrafa kendini nasıl tanıtırsa tanıtsın, içinde yaşamış olduğu duyguları, bulunduğu durumu aşık oluşuyla kapatır. Zamanında söylemiş olduğu, yasak diye tanımladıklarını bir anda unutuverir. Dışarıdan belki çok samimiyetsizce görünür bu durum ayıplanabilir bile yakınları tarafından ama aşık olan insanın dışarıyı düşünmesi,görebilmesi ne mümkün… Asla olmaz denilen şey zaman içinde asla vazgeçilemeze dönüşür. Görüldüğü üzere sadece aşk gurur dinlemez değil, aşk kriterde dinlemiyor ve insan ayıplamadığını yaşamadan ölmüyor.

Hakkında: Aylin

23 yaşındayım ve öğrenimimi moda üzerine görüyorum. Son trendleri takip etmeye çalışıp, bunları blogumda dilim döndüğünce paylaşmaya çalışıyorum. Moda, düğün, güzellik ilgi alanımda bulunuyor, fakat son zamanlar da dekorasyona olan merakım da oldukça arttı. Okuduğunuz haberleri beğendiyseniz yorum yapmanız benim hevesimi arttıracaktır. Teşekkürler, tekrar görüşürüz :]]]]

Göz Atın

Spiral ile Doğum Kontrol

Spiralle Hamilelikten Korunmak

Halk arasında spiral olarak bilinen rahim içi araç; T harfine benzeyen, rahim içine yerleştirilen küçük …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir