Son Yazılar
Anasayfa / Kadın / Erkeklerin Davranışları ve Anlamları

Erkeklerin Davranışları ve Anlamları

Kadınlar meraklı kişiliklerdir erkekler ise gizemli. Kadınların erkekler hakkında ki merak ettiklerinden biride onların içsel duygularını dışarıya nasıl yansıtmış olmalarıdır.Her konuya özenle dikkat gösteren erkekler, duygularıyla hareket etmeye başladıklarında bu durum kontrol dışı kalır.Farkında olmadan, istem dışı bir çok açıkla kendilerini ele verirler.

Erkek Davranışları

Duygularıyla bütünleşen bir erkeğin açıkça kendini  anlatabilmesi oldukça zordur.Kendilerini ifade etme yolunu bahanelerle süslemeye başlarlar.Toplumda yayılmış olan fikirler, onların aklında yer eder ve gerçekten güldüren erkek tercih edilir  durumuna kapılırlar.Bu sebepten dolayı da hoşlandıkları kişiye karşı sempatik görünebilmek için komik olmaya çalışırlar.

Erkeklerin genel olarak bir hafıza sorunu vardır ve bu durum özel günleri hatırlayamamaları ile kadınlar tarafından sıkça anılır.Bir ilişkinin bitişine bile sebep olacak bu durum başlangıçta fazlasıyla önem kazanır.Karşı tarafın bahsetmiş olduğu bir konudaki en ufak detayları bile aklında tutarak ‘’benim için çok önemlisin’’ durumunu yaratmaya çalışırlar.Bu sefer de durum yerini aktivitelere bırakır.Sürekli birlikte zaman geçirebilmek için saçma bir sebepten bile buluşma planı içine girilir.Bazı erkekler bu durum karşısında selam bile veremezken,  bazıları renkli bir şekilde yaklaşımlarda bulunur.Aslında bu durumda erkeklerin ikiye ayrıldığını görüyoruz.

Hoşlantı karşısında utangaç erkek tipi

Shy Boy | Camera Shy | Pinterest

İşte asıl mesele burada başlıyor aslında, duyguların esiri altında kalan bir erkeğin üzerine, utangaç tiplemesi de eklenirse durum ‘’vahim’’ denilecek kadar zorlaşıyor. İstem dışı yapılan her hareket bu tip erkeklerde daha sık görülüyor. Hoşlandığı kişiye karşı hemen bir yaklaşım içinde bulunamaz  ve hareketleriyle bile ele veremez. Çünkü bakmaktan korkan taraftır o zaten. Hep bir aracı arar kendine ve aracı yoluyla iletişim haline geçmeye çalışır.Bu tarz erkeklerde ‘’kur’’ değimini kullanmak bile pek mümkün değildir.Çünkü onları böyle bir durumda ele verecek tek şey utangaçlıkları ve sakarlıkları olur.Selam vermekten bile bir haber olan bu insanların, hoşlandıkları kişi karşısında önce ses tonları değişmeye başlar ,düzgün cümleler  kuramaz hep bir tutukluk yaşarlar.

Hoşlantı karşısında cesur olan erkek tipi

kendinden emin erkek

Bir erkeğin cesur oluşu hissettiği duygular karşısında pek de etkili olmaz aslında. Fakat en azından az çok kendini nasıl temsil edeceğini bilir. Her ne kadar heyecanını kontrol etmeye çalışsa da hormonal olarak buna müsade edilmez. Kadınlar tarafından ise tek artıları, utangaç erkeklerden ayıran özelliklere sahip olunmasıdır. Kaçmak yerine toparlamakla meşgul olunur ve kimseyi araya katmadan bağ kurulmaya çalışılır.Bu durum karşısında kontrollü davranmaları arka planda kalır.Duygularıyla hareket eden erkek dürüstlüğün simgesi gibidir.Erkeklerin kur yaparkenki davranışlarını iki ayrı biçimde değerlendirdiğimizde, bir bölünme yaşadığını fark ediyoruz. Fakat ne olursa olsun,her kim olursa olsun böyle durumlarda ‘’istem dışı’’ davranışların mahkumu olunuyor.Erkekler her zaman gizemli oldukları için bu konuda da kendilerini bu şekilde yorumlarlar.Ama kadınların gözlerinden kaçmayacak olan açıklarla da kendilerini ele verirler.Bir erkek başarılı olduğu bir konuyu su yüzüne çıkararak, ısrarcı bir tavırla bundan bahsedilmesini sağlar.Çünkü erkeklere göre bir kadını etkilemenin diğer bir yolu da budur.Hafıza güçlülükleri, buluşma planları, anlatılanları ilgiyle dinliyor ve bunları belirtiyor olmaları bir erkeği n kur yapmış olduğu davranış şekillerdir.

Kıskanç Erkek

Bu durumun ayrı bir boyutu ise kıskançlıktır.Hoşlanmış olduğu kişinin başka erkeklerle olan yakınlığı kişiyi çıldırtır.Farkında olmadan bunu cümlelerinde kullanır  ya da davranışlarında belli eder.Bir erkeğin tribi bile başlı başına bir kurdur aslında.Hiç bir eylem halinde bulunmadan, sadece bakışmalarla bile açıklanabilecek bir durum olmasına rağmen bir erkeğin bakışı, kadın tarafından yanlış anlaşılabilir.Kadınlar genel bir güvensizliğe sahipken erkekler ‘’çapkın’’ kelimesiyle karşı karşıyadırlar.Bir kadının sadece bakışma yoluyla bunu kavrayabilmesi yanlış anlaşılmalara yol açabilir.Hoşlanan erkek asla kız arkadaşlarına davrandığı gibi davranmaz, her zamankinden daha kibar görünmeye çalışır.Bu kibarlıklar iltifatlarla iyice hareketlendirilir.Erkeklerin bu hallerini ele verecek davranışlardan biride karşılarındaki kadını tanıma çabası. Bir erkek ne kadar çok soru soruyorsa o kadar yakından tanımak istiyor demektir.Bu kadar detay arasında verilebilecek ip ucu ise bir erkekle göz göze gelinmesi sonrasında gözlerini kaçırıyor olmasıdır.

Hakkında: Aylin

23 yaşındayım ve öğrenimimi moda üzerine görüyorum. Son trendleri takip etmeye çalışıp, bunları blogumda dilim döndüğünce paylaşmaya çalışıyorum. Moda, düğün, güzellik ilgi alanımda bulunuyor, fakat son zamanlar da dekorasyona olan merakım da oldukça arttı. Okuduğunuz haberleri beğendiyseniz yorum yapmanız benim hevesimi arttıracaktır. Teşekkürler, tekrar görüşürüz :]]]]

Göz Atın

Spiral ile Doğum Kontrol

Spiralle Hamilelikten Korunmak

Halk arasında spiral olarak bilinen rahim içi araç; T harfine benzeyen, rahim içine yerleştirilen küçük …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir