KadınEv http://www.kadinev.com Fri, 11 Mar 2016 23:09:52 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.3.12 Ten Rengine Göre Saç Rengi http://www.kadinev.com/ten-rengine-gore-sac-rengi/ http://www.kadinev.com/ten-rengine-gore-sac-rengi/#comments Sat, 05 Mar 2016 23:12:35 +0000 http://www.kadinev.com/?p=606 Ten rengi ile saç rengi uyumu birbirini tamamlayıcı en etken kavramlardan bir tanesidir. Saç renginiz ile ten renginiz arasındaki uyumu sağlayarak son derece şık ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dikkatinizi çekecektir ki ten rengi ile uyumlu olmayan saç renkleri sanki saçlarınız kendi saçlarınız değilmişte bir peruk işlevi görüyormuş havası katmaktadır. Bu açıdan ten renginiz …

Ten Rengine Göre Saç Rengi yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Ten rengi ile saç rengi uyumu birbirini tamamlayıcı en etken kavramlardan bir tanesidir. Saç renginiz ile ten renginiz arasındaki uyumu sağlayarak son derece şık ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dikkatinizi çekecektir ki ten rengi ile uyumlu olmayan saç renkleri sanki saçlarınız kendi saçlarınız değilmişte bir peruk işlevi görüyormuş havası katmaktadır. Bu açıdan ten renginiz ile uyumlu saç renginizi saptayıp tonlamalarında bir tercihte bulunarak kullanmış olduğunuz saç modelinizi moda haline dönüştürebilirsiniz.

2 farklı ten seçeneği bulunmaktadır. Sıcak tenve soğuk ten…

Sıcak tene sahip bayanlarda en fazla kullanılan ve yakışmakta olan saç rengi bakır tonları, tarçın, kızıl, kumral ve zencefil renkleridir. Bu alanda ara ara gölgelendirmeler saç yapısına uygulanabilir.

Soğuk tene sahip bireyler ise buğday, bal, küllü sarı ve kiraz tonlamalarında renkleri tercih edebilir.

En belirleyici bölge ten renginizdir fakat bazen saç renginizi değiştirirken göz renginizde oldukça etkili bir ayrıntı oluşturabilir. Eğer renkli göz yapısına sahipseniz göz renginizi ön plana taşımak için boyama yaptıracağınız kuaförünüze danışarak uygun renk tonlamasını seçip tavsiyeler doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Saçınızı boyattıktan sonra bakım işlemine özen göstermelisiniz. Kalıcı rengin salanması için 2 hafta kadar saç renginizin oturmasını bekleyiniz. Saç boyanız ile ilgili önerilen krem ve şampuanla saçınızı yıkamaya özen göstermelisiniz.

Ten Rengine Göre Saç Modeli Kumrallar İçin Saç Renkleri Esmerler İçin Saç Renkleri

Ten Rengine Göre Saç Rengi yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/ten-rengine-gore-sac-rengi/feed/ 0
Pasif Erkek Nedir? Nasıl Anlaşılır? http://www.kadinev.com/pasif-erkek-nedir-nasil-anlasilir/ http://www.kadinev.com/pasif-erkek-nedir-nasil-anlasilir/#comments Tue, 02 Feb 2016 10:06:31 +0000 http://www.kadinev.com/?p=597 Kadınların çekingen oldukları söylenir ama bu konuda eline su dökülemeyecek erkekler vardır. Evet utangaç erkekler…Eğer ilişkileri bir oyun olarak nitelendirirsek, kim ne derse desin böyle erkekler oyuna 1-0 yenik başlar. Beğendiği kadınla tanışamamak, uzaktan bakmakla yetinmek onların en belirgin özellikleridir. Ortamda bulunulan saatler boyunca bakar erkek, belki kadının da dikkatini çekmiştir. Uzun bakışmalar başlar, saatler …

Pasif Erkek Nedir? Nasıl Anlaşılır? yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Kadınların çekingen oldukları söylenir ama bu konuda eline su dökülemeyecek erkekler vardır. Evet utangaç erkekler…Eğer ilişkileri bir oyun olarak nitelendirirsek, kim ne derse desin böyle erkekler oyuna 1-0 yenik başlar.
Beğendiği kadınla tanışamamak, uzaktan bakmakla yetinmek onların en belirgin özellikleridir. Ortamda bulunulan saatler boyunca bakar erkek, belki kadının da dikkatini çekmiştir. Uzun bakışmalar başlar, saatler geçer ama erkekten bir atak gelmez. İşte burada erkek en kötü hamleyi yapar. Ne mi?Ortamda bulanan yakın arkadaşını ayarlar ve karşı cinse gönderir. 3. şahıs gider ve kadına arkadaşının onunla tanışmak istediğini anlatır, sevgilisi var mı yok mu diye sorar, adını öğrenir. İşte bu noktada erkek, kadının gözünde düşüşe geçer. Onunla tanışma cesaretinde bile bulunamayan birisiyle nasıl bir ilişki sürdürebilir ki kadın?02

Korkak olduğunu yazıyordun ama hiç bu kadarını beklemiyordum ;)Pasif erkek diye adlandırır karşısındakini ve beğenisi o an yok olur. Çoğu zaman utangaç erkekle arkadaş ortamında da oturmak istemeyiz. Onların muhabbetleri bile akıcı olmaz. Özellikle beğendikleri kadının karşısında kitlenip kalırlar, özneyle yüklemi bir araya getirerek cümle kuramaz hale gelirler, kekelemeye başlarlar.Bu tarz erkeklerin ilişkide ki rolleri de şöyledir; “aman kavga çıkmasın”,  “ya ayrılırsak”, “ne isterse yapabilir”…
Sevgilisine hiç bir konuda karışmayan erkek tipidir onlar. Kıskanmaz, kızmaz, kavga etmez, konu kapatır. Kadınlar anlayışlı erkek severler evet doğru ama pasif erkeğe tahammül edemezler. Bir bakıma kavga ararız biz bazen. Monoton bir ilişkidense arada kavgayla renklenen ilişki tercih ederiz. Sevgilimiz bizi korusun, sahiplensin ve onun yanında kendimizi güvende hissedelim deriz. Yani kısacası; İlişkinin erkeği olmak istemeyiz!

Pasif Erkek Nedir? Nasıl Anlaşılır? yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/pasif-erkek-nedir-nasil-anlasilir/feed/ 0
Erkeklerin Davranışları ve Anlamları http://www.kadinev.com/erkeklerin-davranislari-ve-anlamlari/ http://www.kadinev.com/erkeklerin-davranislari-ve-anlamlari/#comments Mon, 01 Feb 2016 03:27:22 +0000 http://www.kadinev.com/?p=590 Kadınlar meraklı kişiliklerdir erkekler ise gizemli. Kadınların erkekler hakkında ki merak ettiklerinden biride onların içsel duygularını dışarıya nasıl yansıtmış olmalarıdır.Her konuya özenle dikkat gösteren erkekler, duygularıyla hareket etmeye başladıklarında bu durum kontrol dışı kalır.Farkında olmadan, istem dışı bir çok açıkla kendilerini ele verirler. Duygularıyla bütünleşen bir erkeğin açıkça kendini  anlatabilmesi oldukça zordur.Kendilerini ifade etme yolunu …

Erkeklerin Davranışları ve Anlamları yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Kadınlar meraklı kişiliklerdir erkekler ise gizemli. Kadınların erkekler hakkında ki merak ettiklerinden biride onların içsel duygularını dışarıya nasıl yansıtmış olmalarıdır.Her konuya özenle dikkat gösteren erkekler, duygularıyla hareket etmeye başladıklarında bu durum kontrol dışı kalır.Farkında olmadan, istem dışı bir çok açıkla kendilerini ele verirler.

Erkek Davranışları

Duygularıyla bütünleşen bir erkeğin açıkça kendini  anlatabilmesi oldukça zordur.Kendilerini ifade etme yolunu bahanelerle süslemeye başlarlar.Toplumda yayılmış olan fikirler, onların aklında yer eder ve gerçekten güldüren erkek tercih edilir  durumuna kapılırlar.Bu sebepten dolayı da hoşlandıkları kişiye karşı sempatik görünebilmek için komik olmaya çalışırlar.

Erkeklerin genel olarak bir hafıza sorunu vardır ve bu durum özel günleri hatırlayamamaları ile kadınlar tarafından sıkça anılır.Bir ilişkinin bitişine bile sebep olacak bu durum başlangıçta fazlasıyla önem kazanır.Karşı tarafın bahsetmiş olduğu bir konudaki en ufak detayları bile aklında tutarak ‘’benim için çok önemlisin’’ durumunu yaratmaya çalışırlar.Bu sefer de durum yerini aktivitelere bırakır.Sürekli birlikte zaman geçirebilmek için saçma bir sebepten bile buluşma planı içine girilir.Bazı erkekler bu durum karşısında selam bile veremezken,  bazıları renkli bir şekilde yaklaşımlarda bulunur.Aslında bu durumda erkeklerin ikiye ayrıldığını görüyoruz.

Hoşlantı karşısında utangaç erkek tipi

Shy Boy | Camera Shy | Pinterest

İşte asıl mesele burada başlıyor aslında, duyguların esiri altında kalan bir erkeğin üzerine, utangaç tiplemesi de eklenirse durum ‘’vahim’’ denilecek kadar zorlaşıyor. İstem dışı yapılan her hareket bu tip erkeklerde daha sık görülüyor. Hoşlandığı kişiye karşı hemen bir yaklaşım içinde bulunamaz  ve hareketleriyle bile ele veremez. Çünkü bakmaktan korkan taraftır o zaten. Hep bir aracı arar kendine ve aracı yoluyla iletişim haline geçmeye çalışır.Bu tarz erkeklerde ‘’kur’’ değimini kullanmak bile pek mümkün değildir.Çünkü onları böyle bir durumda ele verecek tek şey utangaçlıkları ve sakarlıkları olur.Selam vermekten bile bir haber olan bu insanların, hoşlandıkları kişi karşısında önce ses tonları değişmeye başlar ,düzgün cümleler  kuramaz hep bir tutukluk yaşarlar.

Hoşlantı karşısında cesur olan erkek tipi

kendinden emin erkek

Bir erkeğin cesur oluşu hissettiği duygular karşısında pek de etkili olmaz aslında. Fakat en azından az çok kendini nasıl temsil edeceğini bilir. Her ne kadar heyecanını kontrol etmeye çalışsa da hormonal olarak buna müsade edilmez. Kadınlar tarafından ise tek artıları, utangaç erkeklerden ayıran özelliklere sahip olunmasıdır. Kaçmak yerine toparlamakla meşgul olunur ve kimseyi araya katmadan bağ kurulmaya çalışılır.Bu durum karşısında kontrollü davranmaları arka planda kalır.Duygularıyla hareket eden erkek dürüstlüğün simgesi gibidir.Erkeklerin kur yaparkenki davranışlarını iki ayrı biçimde değerlendirdiğimizde, bir bölünme yaşadığını fark ediyoruz. Fakat ne olursa olsun,her kim olursa olsun böyle durumlarda ‘’istem dışı’’ davranışların mahkumu olunuyor.Erkekler her zaman gizemli oldukları için bu konuda da kendilerini bu şekilde yorumlarlar.Ama kadınların gözlerinden kaçmayacak olan açıklarla da kendilerini ele verirler.Bir erkek başarılı olduğu bir konuyu su yüzüne çıkararak, ısrarcı bir tavırla bundan bahsedilmesini sağlar.Çünkü erkeklere göre bir kadını etkilemenin diğer bir yolu da budur.Hafıza güçlülükleri, buluşma planları, anlatılanları ilgiyle dinliyor ve bunları belirtiyor olmaları bir erkeği n kur yapmış olduğu davranış şekillerdir.

Kıskanç Erkek

Bu durumun ayrı bir boyutu ise kıskançlıktır.Hoşlanmış olduğu kişinin başka erkeklerle olan yakınlığı kişiyi çıldırtır.Farkında olmadan bunu cümlelerinde kullanır  ya da davranışlarında belli eder.Bir erkeğin tribi bile başlı başına bir kurdur aslında.Hiç bir eylem halinde bulunmadan, sadece bakışmalarla bile açıklanabilecek bir durum olmasına rağmen bir erkeğin bakışı, kadın tarafından yanlış anlaşılabilir.Kadınlar genel bir güvensizliğe sahipken erkekler ‘’çapkın’’ kelimesiyle karşı karşıyadırlar.Bir kadının sadece bakışma yoluyla bunu kavrayabilmesi yanlış anlaşılmalara yol açabilir.Hoşlanan erkek asla kız arkadaşlarına davrandığı gibi davranmaz, her zamankinden daha kibar görünmeye çalışır.Bu kibarlıklar iltifatlarla iyice hareketlendirilir.Erkeklerin bu hallerini ele verecek davranışlardan biride karşılarındaki kadını tanıma çabası. Bir erkek ne kadar çok soru soruyorsa o kadar yakından tanımak istiyor demektir.Bu kadar detay arasında verilebilecek ip ucu ise bir erkekle göz göze gelinmesi sonrasında gözlerini kaçırıyor olmasıdır.

Erkeklerin Davranışları ve Anlamları yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/erkeklerin-davranislari-ve-anlamlari/feed/ 0
Aşk Kriter Dinlemez http://www.kadinev.com/ask-kriter-dinlemez/ http://www.kadinev.com/ask-kriter-dinlemez/#comments Sun, 31 Jan 2016 17:26:55 +0000 http://www.kadinev.com/?p=586 Hayatta herkesin kendini sınırlamış olduğu durumlar vardır.Bu duruma prensip denilir,kriter denilir ve kısıtlanmış bir çok kelime söylenir…Her insanın kurmuş olduğu cümlelerinde, yaşamış olduğu hayatında asla’ları vardır.Ama bilinir ki her zaman asla denilenler bir inatla ve ısrarla yapılır…Çünkü asla demiş olduğumuz şeyler insana her zaman cazip gelen şeylerdir.Hatta belki de bu yüzden bile asla diyor olabiliriz. …

Aşk Kriter Dinlemez yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Hayatta herkesin kendini sınırlamış olduğu durumlar vardır.Bu duruma prensip denilir,kriter denilir ve kısıtlanmış bir çok kelime söylenir…Her insanın kurmuş olduğu cümlelerinde, yaşamış olduğu hayatında asla’ları vardır.Ama bilinir ki her zaman asla denilenler bir inatla ve ısrarla yapılır…Çünkü asla demiş olduğumuz şeyler insana her zaman cazip gelen şeylerdir.Hatta belki de bu yüzden bile asla diyor olabiliriz.

 

aşk kriterleriUlaşamayacağımıza inandığımız şeylerde,gözümüzde büyüttüğümüz olayların en baş ve kurulu cümlesi asla ile başlamaktadır.Hayatımızın her anına yığınla sığdırılmış kriterlerimiz vardır.Bu durum bir işe başlarken de böyledir bir ilişkiye başlarkende…Çünkü hayatımıza giren insanlar, giden insanların hep benzerleri olmuştur.Hatta bu yüzden kendimize kriterler belirlemeye başlamışızdır.Her zaman hayatına aynı tip, aynı stil insanları alan insanın farklılıkları görmesi mümkün değildir.Alışılmışlığın bekçisi olup sürüklenilir bir hal alır bu durum.Eskiyi yeniye, yeniyi eskiye karıştırarak kafamızda oluşturmuş olduğumuz birine ”aşk” deriz ve başlarız ilişkimize kriterler eklemeye.

Bu duruma verilebilecek binlerce örnek vardır.Bir bakarız ki esmer erkek beğendiğini söyleyen kadın, sarışın bir erkeğe deli gibi aşık olmuştur ve işte o zaman ortada ne kriter kalır ne uydurulmuş prensipler.Yaşantıya eklenen kriterleri iş hayatında istediği kadar sürdürebilir insan fakat konu ilişkiler ise bu durum hiçte kolay değildir. Aşık olan insan etkisiz elemandır! Ne derse desin, etrafa kendini nasıl tanıtırsa tanıtsın, içinde yaşamış olduğu duyguları, bulunduğu durumu aşık oluşuyla kapatır. Zamanında söylemiş olduğu, yasak diye tanımladıklarını bir anda unutuverir. Dışarıdan belki çok samimiyetsizce görünür bu durum ayıplanabilir bile yakınları tarafından ama aşık olan insanın dışarıyı düşünmesi,görebilmesi ne mümkün… Asla olmaz denilen şey zaman içinde asla vazgeçilemeze dönüşür. Görüldüğü üzere sadece aşk gurur dinlemez değil, aşk kriterde dinlemiyor ve insan ayıplamadığını yaşamadan ölmüyor.

Aşk Kriter Dinlemez yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/ask-kriter-dinlemez/feed/ 0
Güneş Lekeleri İçin Maske Önerileri http://www.kadinev.com/gunes-lekeleri-icin-maske-onerileri/ http://www.kadinev.com/gunes-lekeleri-icin-maske-onerileri/#comments Sat, 30 Jan 2016 09:58:42 +0000 http://www.kadinev.com/?p=581 Güneş lekeleri ve kahverengi lekeler için en çok takip ettiğim sağlık ve güzellik uzmanı Suna Dumakaya‘dan birkaç öneri vereceğim size. MASKE – 1 Gerekli Malzemeler: Bir tutam maydanoz Bir tutam semizotu Bir fincan yoğurt Çeyrek limonun suyu Yukarıda belirtilmiş olan malzemeleri iyice karıştırıp püre kıvamına getirin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı cildinize sürüp, 30 dakika beklettikten …

Güneş Lekeleri İçin Maske Önerileri yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Güneş Lekeleri İçin Maske Önerileri

Güneş lekeleri ve kahverengi lekeler için en çok takip ettiğim sağlık ve güzellik uzmanı Suna Dumakaya‘dan birkaç öneri vereceğim size.

MASKE – 1

Gerekli Malzemeler:

 • Bir tutam maydanoz
 • Bir tutam semizotu
 • Bir fincan yoğurt
 • Çeyrek limonun suyu

Yukarıda belirtilmiş olan malzemeleri iyice karıştırıp püre kıvamına getirin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı cildinize sürüp, 30 dakika beklettikten sonra hafifçe ovalayarak çıkarın. Haftada 2 gün yapmanız yeterli olacaktır.Dışarıya çıkarken de mutlaka güneş koruyucu krem kullanılması önerilmektedir.

MASKE – 2

Gerekli Malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı yoğurt
 • Bir tatlı kaşığı yulaf unu
 • Çeyrek limon suyu
 • Bir tatlı kaşığı elma suyu

Yukarıda belirtilmiş olan malzemeleri iyice karıştırıp temiz olan cildinize sürün ve 30 dakika kadr beklettikten sonra hafifçe ovalayarak çıkarın.Her zaman kii gibi mutlaka kaliteli güneş koruyucu kreminizi kullanın.

MASKE – 3

Gerekli Malzemeler:

 • Limon kabuğu
 • Yumurta akı
 • Bir çay kaşığı bal

Limon kabuğunu rendeleyerek yumurta akı ve bal ile karıştırıp çırpıyoruz. Özellikle banyo veya saunadan sonra uygulandığında hem sivilce akne lekelerinin izlerini yok edeceğiz hem de ciltteki gözeneklerin açılmasını sağlayarak daha canlı ve genç bir cilt görünümüne sahip olacağız.

MASKE – 4

Gerekli Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı yulaf unu
 • 1 çorba kaşığı yoğurt

Malzemeleri güzel bir karışım haline getirdikten sonra cildimize uygulayarak  20 dakika bekletip ovalayarak temizlenir. Ardından bol su ile yıkanarak yüz maskeden arındırılır. Bu maskenin haftada bir defa kullanılmalıdır.

MASKE – 5

Gerekli Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı yoğurt
 • 1 çay kaşığı karbonat

Sadece 2 malzemeden oluşan maskmizi karıştırdıktan yüzümüze sürüyoruz ve 1 saat sonra cildimiz den arındırıyoruz.Yukarıda sizler için araştırmış olduğum bütün güneş ve kahverengi cilt lekelerine karşı maskeler akşam yapılmalı,genellikle haftada 1 kez uygulanmalı ve cilt gündüzleri güneşten korunmalı, güneş kremi kullanılmalı, cildin nem seviyesi korunmalı ve yazın yapılmamalıdır.

Güneş Lekeleri İçin Maske Önerileri yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/gunes-lekeleri-icin-maske-onerileri/feed/ 0
Ombre Saç Nasıl Boyanır? Evde Ombre Saç Yapımı http://www.kadinev.com/ombre-sac-nasil-boyanir-evde-ombre-sac-yapimi/ http://www.kadinev.com/ombre-sac-nasil-boyanir-evde-ombre-sac-yapimi/#comments Fri, 29 Jan 2016 22:54:29 +0000 http://www.kadinev.com/?p=569 Son yılların gözde trendlerinden olan ombre; saç rengi dipten başlayarak koyudan açığa yada açıktan koyuya bir renk geçişi ile yapılmaktadır.Saçlarınızda değişiklik yapmak istiyor fakat çok da cesaretli değilseniz doğal ombre yöntemleri tamda size göre. Saçlarınızda güneşten bir hava görünümü veren bu saç trendinde hemde doğallığınızdan ödün vermiyorsunuz.Saçlarınız sarıysa koyu sarı-platin aralığı,kumral ise koyu kumral-sarı aralığı,kahverengi …

Ombre Saç Nasıl Boyanır? Evde Ombre Saç Yapımı yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Ombre Saç Nasıl YapılırSon yılların gözde trendlerinden olan ombre; saç rengi dipten başlayarak koyudan açığa yada açıktan koyuya bir renk geçişi ile yapılmaktadır.Saçlarınızda değişiklik yapmak istiyor fakat çok da cesaretli değilseniz doğal ombre yöntemleri tamda size göre. Saçlarınızda güneşten bir hava görünümü veren bu saç trendinde hemde doğallığınızdan ödün vermiyorsunuz.Saçlarınız sarıysa koyu sarı-platin aralığı,kumral ise koyu kumral-sarı aralığı,kahverengi ise kahverengi-açık kahve aralığını isteğinize göre kullanabilirsiniz.Sizde doğal görünümden yana iseniz ombre için doğal saç renginizden yada zemin renginizden çok uzaklaşmamanız faydanıza olacaktır. Fakat saçlarınızın fazla yıpranmaması için özellikle uçlarının daha fazla kurumaması ve kırılmaması için evde yapacağınız saç maskeler, argan yağı veya zeytinyağıyla bakım yapmanız sayesinde saçlarınız nemini koruyacak ve daha sağlıklı görünecektir.

Ombre saç nasıl yapılır?

Marketlerden aldığımız ombre saç setlerinin  içinden;

 • 1 Renk Açıcı Krem
 • 1 Oksidan Losyonu
 • 1 Renk Açıcı Toz
 • 1 Saç Bakım Kremi
 • Eldiven
 • Ufak bir fırça
 • Kullanım kılavuzu

çıkıyor. Kullanım kılavuzunda yapılışı güzel bir şekilde anlatılıyor.Saç rengini hızlı şekilde açan bir boya olduğu için, dikkat etmeniz gereken en önemli şey bekletme zamanı ve boyayı saçınıza eşit bir şekilde dağıtmak.Boyayı kutu üzerinde belirtilen süreden (25-45 dk.) daha uzun süre tutarsanız saçlarınızın yıpranmasına neden olabilirsiniz. Daha kısa bir süre bekletirseniz, istediğiniz renk etkisini alamayabilirsiniz.Ama daha fazla da bekletmeyin saçlarınız yanar.Önce saçlarımı iki kısma ayırarak işe başladım. En açık rengin saç uçlarımda olmasını istediğim için önce uçlarını boyadım. Daha sonra paketin içinden çıkan ve boyama işlemini çok kolaylaştıran minik fırça yardımıyla kulak hizasına kadar boyayı (tarayarak) iyice yedirdim.Bu ve bunun gibi saç rengini açıcı uygulamalardan sonra, pek çoğumuzun karşılaştığı en büyük sorun saçın kuruması.Bunun için önceden belirttiğim gibi saç maskeleri ve yağlar kullanmamız faydalı olacaktır.

Ombre saç örnekleri

ombre saç örnekleri kıvırcık ombre saç boyanması kırmızı ombre yapımı kumral ombre saç boyanması dalgalı ombre saç boyanması ombre saç boyaması ombre saç yapımı sarışın ombre saç

Ombre Saç Nasıl Boyanır? Evde Ombre Saç Yapımı yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/ombre-sac-nasil-boyanir-evde-ombre-sac-yapimi/feed/ 0
Normal, Kuru ve Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri http://www.kadinev.com/normal-kuru-ve-yagli-saclar-icin-bakim-onerileri/ http://www.kadinev.com/normal-kuru-ve-yagli-saclar-icin-bakim-onerileri/#comments Wed, 27 Jan 2016 01:52:04 +0000 http://www.kadinev.com/?p=565 Temel olarak üç saç tipi vardır; Normal,kuru ve yağlı. Normal saçlar parlak ve dokununca yumuşaklık hissi  verir,kolaylıkla çözülür ve şekillenir. Kuru saçlar daha sönük olur ve  çoğu zaman nazik ve kırılgan olurlar. Yağlı saçlar tam tersine aşırı  sebum oluşumunun sonucudur. Aşırı sebum saça ıslaklık ve  ağırlık verir, şekil verilmesi  zorlaşır. Temizlik,dengeli beslenme ve güneş ışınlarından korunması saç sağlığı açısından çok önemlidir. Artık evde …

Normal, Kuru ve Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Temel olarak üç saç tipi vardır; Normal,kuru ve yağlı. Normal saçlar parlak ve dokununca yumuşaklık hissi  verir,kolaylıkla çözülür ve şekillenir. Kuru saçlar daha sönük olur ve  çoğu zaman nazik ve kırılgan olurlar. Yağlı saçlar tam tersine aşırı  sebum oluşumunun sonucudur. Aşırı sebum saça ıslaklık ve  ağırlık verir, şekil verilmesi  zorlaşır.

uzun saçlar için parlak görünüm

Temizlik,dengeli beslenme ve güneş ışınlarından korunması saç sağlığı açısından çok önemlidir. Artık evde saç temizliği ve bakımı çok kolaydır. Saç ne kadar kirliyse şampuan o kadar az köpürür. Su ne kadar sert ve kireçliyse, o kadar fazla şampuan kullanmak gerekir. Kısaca köpürme, şampuanın çok fazla temizlediği anlamına gelmez. Saçların sabun veya iyi seçilmiş şampuanla yıkanması, bol bol su ile durulanması saç temizliği için yeterlidir.

Saç bakımında en büyük faktörlerin başında iyi seçilmiş şampuan,temiz tarak veya fırça,kendi yapabileceğimiz masaj gelmektedir. Saç bakımında kesinlikle başkalarının tarak yada fırçalarını kullanmayınız, aksi takdirde enfeksiyon kapma riskiniz artar.

Deniz,hava kirliliği,güneş,stres ve kozmetik ürünler saçlarınızın yıpranmasına yol açar, oysa saçlarınızı parlatmak,onarmak ve bakım yapmak için bitkisel ürünlerden yararlanabilir ve saçlarınıza sağlık ile aynı zamanda canlılık kazandırabilirsiniz. Cansız olan saçlarınız yıprandığında bakıma ihtiyacı vardır.

Saçlarınızın doğal,parlak ve hacimli olması için, evinizde bitkisel ürünler ile  bakımınızı  kendiniz yapabilirsiniz.

Eğer çok ince saçlara sahipseniz kullandığınız şampuanın içine 1 yemek kaşığı jelatin ilave ederseniz daha güçlü saçlarınız  olacaktır.

Kırılan saçlarınız için Hindistan cevizi yağı ile limon suyu karıştırılarak saçlarınıza sürebilirsiniz…

Doğal ve parlak saçlar için  vazgeçilmez olan fındık yağı ,düzenli kullanıldığı takdirde saç köklerinin iyileşmesini sağlamaktadır…

Yıpranmış saçlar için maske;

 1. Birkaç damla badem yağı
 2. Bir tane muz

Badem yağını ve muzu karıştırıp saç derisine masaj yaparak uygulayın, 15 dakika bekletin,daha sonra maden sodası ile saçlarınızı durulayın..

Kuru saçlar için maske;

 1. Bir yemek kaşığı bal
 2. Yarım fincan tam yağlı süt

Bal ile sütü karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak uygulayınız , 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayınız…

Normal, Kuru ve Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/normal-kuru-ve-yagli-saclar-icin-bakim-onerileri/feed/ 0
Pürüzsüz ve Yumuşacık Cilt İçin Bakım Önerileri http://www.kadinev.com/puruzsuz-ve-yumusacik-cilt-icin-bakim-onerileri/ http://www.kadinev.com/puruzsuz-ve-yumusacik-cilt-icin-bakim-onerileri/#comments Thu, 14 Jan 2016 23:05:32 +0000 http://www.kadinev.com/?p=562 Cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermemiz sadece estetik açıdan değil , sağlık açısından da  çok önemlidir.İlerleyen yaşlarda oluşacak kırışıklık gibi problemlerin önlenmesi için çok faydalıdır. Sigara,stres,makyaj ve dengesiz beslenme cildinizi olumsuz yönde etkiler , solgun ve yorgun görünmenize neden olur. Her bayanın koruma ve bakım amaçlı olarak en az ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır. …

Pürüzsüz ve Yumuşacık Cilt İçin Bakım Önerileri yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermemiz sadece estetik açıdan değil , sağlık açısından da  çok önemlidir.İlerleyen yaşlarda oluşacak kırışıklık gibi problemlerin önlenmesi için çok faydalıdır. Sigara,stres,makyaj ve dengesiz beslenme cildinizi olumsuz yönde etkiler , solgun ve yorgun görünmenize neden olur. Her bayanın koruma ve bakım amaçlı olarak en az ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Güncel Makyaj Önerileri

Cilt bakımına başlamadan önce muhakkak cilt analizi yaptırmak gereklidir. O yüzden doğru ürün seçmek çok önemlidir. Sağlıklı bir cilt bakımı sürecinde sıra ile ; süt ve tonik ile temizleme, peelıng, buhar, serum ve ampul masajı,maske ve krem işlemi uygulanır, bu yapılan uygulamalar ile cilt bir güzel temizlenir,ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır, böylelikle tıkalı gözenekler açılmış olur.Cilt nemlendikten sonra canlı bir görünüme sahip olur….

 

Güneş lekelerinden Korunma Yöntemleri…

Yaz mevsiminin gelmesiyle güneş ışınlarının cilt üzerinde koyu renkli lekeler oluşur. Güneş ışınları UVA ve UVB gibi zararlı ışınları içerir. Cilde asıl zarar veren ışınlar bunlardır. Bronzlaşmak için güneş ışınlarına maruz kalan kişilerde lekeler daha çok görülür.

Bu lekelerden korunma yöntemleri arasında olanlardan bazıları şunlardır ;

 • İlk olarak fazla güneş altında kalmamak gerekir.
 • Güneş koruyucu krem sürülmesi gerekir. Güneş koruyucu kremler yaz, kış fark etmeksizin sürülmelidir. Kişinin hassasiyet derecesine göre kışın en az 20 faktör kullanılması gerekirken yazın ise en az 50 faktör kullanılabilir.
 • 12:00 – 16:00 saatleri arasında mümkünse güneş altında fazla kalınmamalıdır. Bu saatler güneş ışınlarının en fazla etkilediği saatlerdir.
 • Geniş şapkalar ve güneş gözlükleri kullanılmalıdır.
 • Açık renk kıyafetler giymek tercih edilmelidir.
 • Güneş ışınlarının etkilediği en çok leke bıraktığı yerleri koruyacak kıyafetler giymeye çalışın.

Güneş lekelerinden kurtulmak için tedavi şekilleri de vardır. Bunlar;

 • Fraksiyonel lazer yöntemi
 • IPL lazer yöntemi
 • Kimyasal peeling yöntemi
 • Renk açıcı kremler

Pürüzsüz ve Yumuşacık Cilt İçin Bakım Önerileri yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/puruzsuz-ve-yumusacik-cilt-icin-bakim-onerileri/feed/ 0
Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları http://www.kadinev.com/hayatinizi-kolaylastiracak-ipuclari/ http://www.kadinev.com/hayatinizi-kolaylastiracak-ipuclari/#comments Thu, 14 Jan 2016 22:01:24 +0000 http://www.kadinev.com/?p=556 Odanızın güzel kokmasını istiyorsanız,ampulün üzerine parfümünüzden sıkın mis gibi kokacaktır… Sabah saatlerinde ayakkabı almaya sakın gitmeyin çünkü;ayaklarınız sabah saatlerinde daima küçüktür,o yüzden öğleden sonra gitmeyi tercih edin… Kahve çekirdeği çiğneyerek ağız kokusunu giderebilirsiniz… Aracınızdaki akü başları oksitlenmesini önlemek istiyorsanız eğer,en etkili yöntem olarak kola sürebilirsiniz… Sivrisinek ve arı sokmalarına kesin çözüm olarak yapacağınız işlem,kesme şekeri …

Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları

 • Odanızın güzel kokmasını istiyorsanız,ampulün üzerine parfümünüzden sıkın mis gibi kokacaktır…
 • Sabah saatlerinde ayakkabı almaya sakın gitmeyin çünkü;ayaklarınız sabah saatlerinde daima küçüktür,o yüzden öğleden sonra gitmeyi tercih edin…
 • Kahve çekirdeği çiğneyerek ağız kokusunu giderebilirsiniz…
 • Aracınızdaki akü başları oksitlenmesini önlemek istiyorsanız eğer,en etkili yöntem olarak kola sürebilirsiniz…
 • Sivrisinek ve arı sokmalarına kesin çözüm olarak yapacağınız işlem,kesme şekeri ıslatıp sokulan yerin üzerine sürerek hem zehrini hemde şişmesini önlemiş olursunuz…
 • Yeni aldığınız ayakkabılarınız eğer ayaklarınızı sıkıyor ise,bir kaç dakika buharda tutmanız yeterli olacaktır…
 • Halılarınız üzerindeki koltuk,çekyat ve mobilya ayaklarının izlerini gidermeniz çok basit,yapmanız gereken izlerin üstüne bir parça buz koyup erimesini beklemeniz.Sonrasında elektrik süpürgesi ile üzerinden geçmeniz.İzden eser kalmadığını göreceksiniz…
 • Yeni aldığınız eşyaların üzerindeki etiketlerden kurtulmak için üzerine margarin sürüp 20 dakika bekletin,daha sonrasında temiz bir bez yardımıyla ovalayıp yıkamanız yeterli olacaktır.
 • Ütü yapmanın en kolay yolu, ütü yaparken ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo kağıdı koymak ve bu işlem sıcaklığı geri yansıtacağından dolayı artık ütü yapmak daha kolay olacaktır…
 • Topuk ve dirseklerinizin sertleşmesini istemiyorsanız eğer,bir dilim limon ile ovalamanız yeterli olacaktır.Böylelikle yumuşacık olacaklardır…
 • Satın aldığınız yeni tavanızı kullanmadan önce içinde sirke kaynatın ki ileride yapacağınız kızartmalar tavanıza yapışmasın…
 • Ununuzun böceklenmesini istemiyorsanız kavanozun içine defne yaprağı koymanız yeterli olacaktır…
 • Peyniri kolay rendelemek istiyorsanız 15-20 dakika buzlukta bekletiniz…
 • Elinizde ki soğan ve sarımsak kokularından kurtulmak istiyorsanız kesmeden önce elinize limon suyu sürmeniz gerekir…
 • Gözlüğünüzün camları çizildiyse eğer, bir kaç damla sirke damlattığınız bez yardımıyla ile silin çizikler yok olacaktır…
 • Tıkanmış lavabolarınızı açmanın en kolay yolu,tıkanmış olan delikten sodalı kaynar su dökmektir…
 • Çay lekelerinin üzerine limon kolonyası dökerek çıkarabilirsiniz…
 • Yumurta kaynattığınız suları soğuduktan sonra çiçeklerinize dökmeniz çok faydalı olacaktır,çünkü bu sular mineral bakımından çok zengindirler…
 • Buz tutmuş camlarınızı tuza batırılmış bir bez ile silerseniz buzu çok rahat çözebilirsiniz…
 • Salça ve ketçap lekelerini temizlemek için,aynı ölçüde olan sıcak su ve gliserini karıştırıp, kıyafetinizi bu karışımda 1 saat bekletip daha sonra yıkayınız…
 • Eğer yemeğiniz çok tuzlu olduysa çare olarak içine 1 adet patates atmanız yeterli olacaktır…
 • Patates pişirirken içine koyacağınız bir kaşık sirke hem renginin sapsarı olmasını hemde daha lezzetli olmasını sağlar…
 • Maydanoz ve dereotlarını uzun süre saklayabilmek için su dolu kavanoza başaşağı şekilde koyarak muhafaza edebilirsiniz…
 • Kesilmiş limonları muhafaza edebilmek için üzerine tuz serpmeniz gerekmektedir…
 • Kristallerinizin pırıl pırıl olmaları için yıkadıktan sonra tuz ve sirkeli su ile durulamalısınız…
 • Dibi tutmuş tencerelerinizi temizlemek için bir gece tuzlu suda bekletmeniz gerekmektedir..
 • Kolonya ve parfüm sıktığınız pamuğu gardolaba astığınızda elbiseleriniz mis gibi kokacaktır…
 • Kızartma yağının içine atacağınız 2-3 dal maydanoz,kızartma kokusunun eve yayılmasını önleyecektir…
 • Kesmeden önce sıcak suya batırılan limon daha sulu olacaktır…
 • Buzdolabınızın az soğuttuğunu düşünüyorsanız içine 1 torba tuz koyun,buzdolabınızdaki tüm nemi alacaktır…
 • Pamuklu giysilerinizi bir gece soğuk suda bekletiniz böylece ilk yıkamada çekme riski olmayacaktır…

 

Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/hayatinizi-kolaylastiracak-ipuclari/feed/ 0
Spiralle Hamilelikten Korunmak http://www.kadinev.com/spiralle-hamilelikten-korunmak/ http://www.kadinev.com/spiralle-hamilelikten-korunmak/#comments Tue, 05 Jan 2016 22:10:33 +0000 http://www.kadinev.com/?p=551 Halk arasında spiral olarak bilinen rahim içi araç; T harfine benzeyen, rahim içine yerleştirilen küçük bir araçtır. Bakır ve hormon içeren çeşitleri bulunan spiral, doğum kontrol hapından sonra en yaygın olarak kullanılan doğum kontrol yöntemidir. Spiraller çeşitlerine göre 3 ile 10 yıl arasında hamilelikten koruma özelliğine sahiptir. Kadınlar arasında bu kadar yaygın olmasının nedeni, spiralin …

Spiralle Hamilelikten Korunmak yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Halk arasında spiral olarak bilinen rahim içi araç; T harfine benzeyen, rahim içine yerleştirilen küçük bir araçtır. Bakır ve hormon içeren çeşitleri bulunan spiral, doğum kontrol hapından sonra en yaygın olarak kullanılan doğum kontrol yöntemidir. Spiraller çeşitlerine göre 3 ile 10 yıl arasında hamilelikten koruma özelliğine sahiptir. Kadınlar arasında bu kadar yaygın olmasının nedeni, spiralin diğer doğum kontrol yöntemlerine oranla daha avantajlı olmasıdır.Gelin bu avantajlara kısaca göz atalım…

Spiral ile Doğum Kontrol

Spiralin Avantajları;

Spiral diğer yöntemlerle kıyaslandığında daha güvenli olduğu görülmektedir. Doğum kontrol hapı kullanan birisi, hapı almayı unuttuğunda hamile kalabilir veya prezervatif kullananlar da herhangi bir yırtık veya delik olması durumunda aynı riskle karşılaşabilirler. Fakat spiral takıldığı andan itibaren, her zaman kullanıma hazırdır ve tam koruma sağlar.

 

Sigara kullanan bayanlar, bebeğini emziren anneler ve bazı rahatsızlığı bulunanlar, doğum kontrol hapı kullanamazlar. Bu tür durumu olan bayanlar spiral kullanabilirler.

 

Spiral, istenmeyen gebeliklere karşı uzun süreli koruma sağlar ve çıkarıldığı andan itibaren hemen hamile kalınabilir. Yani belirli bir süre beklemeye gerek yoktur.

 

Yeteri kadar çocuk sahibi olduğunu düşünen kadınlar da, bir daha çocuk sahibi olmak istemiyorlarsa spiral kullanmaları daha uygundur. Ameliyatla uygulanan doğum kontrol yöntemlerinin geri dönüşü yoktur, spiral ise kadınlara istediği sürece hamilelikten korunma imkanını sunarken, fikir değiştirmeleri halinde de tekrar hamile kalabilmelerine olanak tanır.

 

Spiral kullanan kadınlar hamile kalma endişeleri olmadan, daha rahat bir cinsel hayat yaşayabilirler…

 

Peki ama herkes Spiral Kullanabilir mi? Hayır,spiral taktırabilmek için aşağıda maddeler halinde sıralanmış durumlara dahil olmamanız gerekir…

 

Kimler Spiral Kullanamaz?

 • Hamile olanlar veya hamilelik şüphesi bulunanlar,
 • Cinsel yolla bulaşan bir hastalığı bulunanlar,
 • Yakın bir zamanda düşük yapmış olanlar,
 • Genital enfeksiyon sorunu olanlar,
 • Sebebi saptanamayan vajinal kanaması olanlar,
 • Rahim ve rahim ağzında, spiral takılmasına olanak tanımayan anatomik sorunu bulunanlar,
 • Spiralin alerjik reaksiyon oluşturabileceği kişiler.

 

Bu maddeler halinde saydığımız durumların dışında kalan ve sağlık açısından tehlike oluşturabilecek, kişiye özgü fiziksel reaksiyonların olabilme ihtimaline karşı kesinlikle doktor tavsiyesi dışına çıkılmaması gerekir.

 

Spiral taktırmış olan kadınların,kullanım boyunca dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır.Nedir bunlar?

 

Spiral Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler;

 

Spiral kullanan kişilerin yılda iki kere kontrole gitmeleri gerekir. Çünkü spiral herhangi bir sebeple yerinden oynayabilir veya çıkabilir. Böyle bir durum meydana geldiğinde sürpriz bir hamilelik yaşanabilir. Bunun için tedbir amaçlı kontrolleri ihmal etmemek gerekir. Aşırı kanama veya acı hissedildiği durumlarda vakit geçirmeden, bir sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Ayrıca spiral sadece hamilelikten korur, cinsel yollarla bulaşan hastalıklara karşı koruyucu özelliği yoktur. Bu tür hastalıklardan korunmak için, prezervatif kullanılmaya devam edilmelidir…

 

 

En güvenilir doğum kontrol yöntemi olan spiral, tüm sağlık kuruluşlarında kolayca uygulanabilmektedir. Bu konuda bilgi almak veya spiral taktırmak için, en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi yeterlidir…

 

Spiralle Hamilelikten Korunmak yazısı ilk önce KadınEv üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.kadinev.com/spiralle-hamilelikten-korunmak/feed/ 0