Son Yazılar
Anasayfa / Güzellik Önerileri / Normal, Kuru ve Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Normal, Kuru ve Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Temel olarak üç saç tipi vardır; Normal,kuru ve yağlı. Normal saçlar parlak ve dokununca yumuşaklık hissi  verir,kolaylıkla çözülür ve şekillenir. Kuru saçlar daha sönük olur ve  çoğu zaman nazik ve kırılgan olurlar. Yağlı saçlar tam tersine aşırı  sebum oluşumunun sonucudur. Aşırı sebum saça ıslaklık ve  ağırlık verir, şekil verilmesi  zorlaşır.

uzun saçlar için parlak görünüm

Temizlik,dengeli beslenme ve güneş ışınlarından korunması saç sağlığı açısından çok önemlidir. Artık evde saç temizliği ve bakımı çok kolaydır. Saç ne kadar kirliyse şampuan o kadar az köpürür. Su ne kadar sert ve kireçliyse, o kadar fazla şampuan kullanmak gerekir. Kısaca köpürme, şampuanın çok fazla temizlediği anlamına gelmez. Saçların sabun veya iyi seçilmiş şampuanla yıkanması, bol bol su ile durulanması saç temizliği için yeterlidir.

Saç bakımında en büyük faktörlerin başında iyi seçilmiş şampuan,temiz tarak veya fırça,kendi yapabileceğimiz masaj gelmektedir. Saç bakımında kesinlikle başkalarının tarak yada fırçalarını kullanmayınız, aksi takdirde enfeksiyon kapma riskiniz artar.

Deniz,hava kirliliği,güneş,stres ve kozmetik ürünler saçlarınızın yıpranmasına yol açar, oysa saçlarınızı parlatmak,onarmak ve bakım yapmak için bitkisel ürünlerden yararlanabilir ve saçlarınıza sağlık ile aynı zamanda canlılık kazandırabilirsiniz. Cansız olan saçlarınız yıprandığında bakıma ihtiyacı vardır.

Saçlarınızın doğal,parlak ve hacimli olması için, evinizde bitkisel ürünler ile  bakımınızı  kendiniz yapabilirsiniz.

Eğer çok ince saçlara sahipseniz kullandığınız şampuanın içine 1 yemek kaşığı jelatin ilave ederseniz daha güçlü saçlarınız  olacaktır.

Kırılan saçlarınız için Hindistan cevizi yağı ile limon suyu karıştırılarak saçlarınıza sürebilirsiniz…

Doğal ve parlak saçlar için  vazgeçilmez olan fındık yağı ,düzenli kullanıldığı takdirde saç köklerinin iyileşmesini sağlamaktadır…

Yıpranmış saçlar için maske;

  1. Birkaç damla badem yağı
  2. Bir tane muz

Badem yağını ve muzu karıştırıp saç derisine masaj yaparak uygulayın, 15 dakika bekletin,daha sonra maden sodası ile saçlarınızı durulayın..

Kuru saçlar için maske;

  1. Bir yemek kaşığı bal
  2. Yarım fincan tam yağlı süt

Bal ile sütü karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak uygulayınız , 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayınız…

Hakkında: Aylin

23 yaşındayım ve öğrenimimi moda üzerine görüyorum. Son trendleri takip etmeye çalışıp, bunları blogumda dilim döndüğünce paylaşmaya çalışıyorum. Moda, düğün, güzellik ilgi alanımda bulunuyor, fakat son zamanlar da dekorasyona olan merakım da oldukça arttı. Okuduğunuz haberleri beğendiyseniz yorum yapmanız benim hevesimi arttıracaktır. Teşekkürler, tekrar görüşürüz :]]]]

Göz Atın

Makyaj Önerileri

Pürüzsüz ve Yumuşacık Cilt İçin Bakım Önerileri

Cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermemiz sadece estetik açıdan değil , sağlık açısından da  çok önemlidir.İlerleyen yaşlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir