Son Yazılar
Anasayfa / Güzellik Önerileri / Saç Modelleri / Ombre Saç Nasıl Boyanır? Evde Ombre Saç Yapımı

Ombre Saç Nasıl Boyanır? Evde Ombre Saç Yapımı

Ombre Saç Nasıl YapılırSon yılların gözde trendlerinden olan ombre; saç rengi dipten başlayarak koyudan açığa yada açıktan koyuya bir renk geçişi ile yapılmaktadır.Saçlarınızda değişiklik yapmak istiyor fakat çok da cesaretli değilseniz doğal ombre yöntemleri tamda size göre. Saçlarınızda güneşten bir hava görünümü veren bu saç trendinde hemde doğallığınızdan ödün vermiyorsunuz.Saçlarınız sarıysa koyu sarı-platin aralığı,kumral ise koyu kumral-sarı aralığı,kahverengi ise kahverengi-açık kahve aralığını isteğinize göre kullanabilirsiniz.Sizde doğal görünümden yana iseniz ombre için doğal saç renginizden yada zemin renginizden çok uzaklaşmamanız faydanıza olacaktır. Fakat saçlarınızın fazla yıpranmaması için özellikle uçlarının daha fazla kurumaması ve kırılmaması için evde yapacağınız saç maskeler, argan yağı veya zeytinyağıyla bakım yapmanız sayesinde saçlarınız nemini koruyacak ve daha sağlıklı görünecektir.

Ombre saç nasıl yapılır?

Marketlerden aldığımız ombre saç setlerinin  içinden;

  • 1 Renk Açıcı Krem
  • 1 Oksidan Losyonu
  • 1 Renk Açıcı Toz
  • 1 Saç Bakım Kremi
  • Eldiven
  • Ufak bir fırça
  • Kullanım kılavuzu

çıkıyor. Kullanım kılavuzunda yapılışı güzel bir şekilde anlatılıyor.Saç rengini hızlı şekilde açan bir boya olduğu için, dikkat etmeniz gereken en önemli şey bekletme zamanı ve boyayı saçınıza eşit bir şekilde dağıtmak.Boyayı kutu üzerinde belirtilen süreden (25-45 dk.) daha uzun süre tutarsanız saçlarınızın yıpranmasına neden olabilirsiniz. Daha kısa bir süre bekletirseniz, istediğiniz renk etkisini alamayabilirsiniz.Ama daha fazla da bekletmeyin saçlarınız yanar.Önce saçlarımı iki kısma ayırarak işe başladım. En açık rengin saç uçlarımda olmasını istediğim için önce uçlarını boyadım. Daha sonra paketin içinden çıkan ve boyama işlemini çok kolaylaştıran minik fırça yardımıyla kulak hizasına kadar boyayı (tarayarak) iyice yedirdim.Bu ve bunun gibi saç rengini açıcı uygulamalardan sonra, pek çoğumuzun karşılaştığı en büyük sorun saçın kuruması.Bunun için önceden belirttiğim gibi saç maskeleri ve yağlar kullanmamız faydalı olacaktır.

Ombre saç örnekleri

Hakkında: Aylin

23 yaşındayım ve öğrenimimi moda üzerine görüyorum. Son trendleri takip etmeye çalışıp, bunları blogumda dilim döndüğünce paylaşmaya çalışıyorum. Moda, düğün, güzellik ilgi alanımda bulunuyor, fakat son zamanlar da dekorasyona olan merakım da oldukça arttı. Okuduğunuz haberleri beğendiyseniz yorum yapmanız benim hevesimi arttıracaktır. Teşekkürler, tekrar görüşürüz :]]]]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir