Son Yazılar
Anasayfa / Güzellik Önerileri / Pürüzsüz ve Yumuşacık Cilt İçin Bakım Önerileri

Pürüzsüz ve Yumuşacık Cilt İçin Bakım Önerileri

Cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermemiz sadece estetik açıdan değil , sağlık açısından da  çok önemlidir.İlerleyen yaşlarda oluşacak kırışıklık gibi problemlerin önlenmesi için çok faydalıdır. Sigara,stres,makyaj ve dengesiz beslenme cildinizi olumsuz yönde etkiler , solgun ve yorgun görünmenize neden olur. Her bayanın koruma ve bakım amaçlı olarak en az ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Güncel Makyaj Önerileri

Cilt bakımına başlamadan önce muhakkak cilt analizi yaptırmak gereklidir. O yüzden doğru ürün seçmek çok önemlidir. Sağlıklı bir cilt bakımı sürecinde sıra ile ; süt ve tonik ile temizleme, peelıng, buhar, serum ve ampul masajı,maske ve krem işlemi uygulanır, bu yapılan uygulamalar ile cilt bir güzel temizlenir,ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır, böylelikle tıkalı gözenekler açılmış olur.Cilt nemlendikten sonra canlı bir görünüme sahip olur….

 

Güneş lekelerinden Korunma Yöntemleri…

Yaz mevsiminin gelmesiyle güneş ışınlarının cilt üzerinde koyu renkli lekeler oluşur. Güneş ışınları UVA ve UVB gibi zararlı ışınları içerir. Cilde asıl zarar veren ışınlar bunlardır. Bronzlaşmak için güneş ışınlarına maruz kalan kişilerde lekeler daha çok görülür.

Bu lekelerden korunma yöntemleri arasında olanlardan bazıları şunlardır ;

  • İlk olarak fazla güneş altında kalmamak gerekir.
  • Güneş koruyucu krem sürülmesi gerekir. Güneş koruyucu kremler yaz, kış fark etmeksizin sürülmelidir. Kişinin hassasiyet derecesine göre kışın en az 20 faktör kullanılması gerekirken yazın ise en az 50 faktör kullanılabilir.
  • 12:00 – 16:00 saatleri arasında mümkünse güneş altında fazla kalınmamalıdır. Bu saatler güneş ışınlarının en fazla etkilediği saatlerdir.
  • Geniş şapkalar ve güneş gözlükleri kullanılmalıdır.
  • Açık renk kıyafetler giymek tercih edilmelidir.
  • Güneş ışınlarının etkilediği en çok leke bıraktığı yerleri koruyacak kıyafetler giymeye çalışın.

Güneş lekelerinden kurtulmak için tedavi şekilleri de vardır. Bunlar;

  • Fraksiyonel lazer yöntemi
  • IPL lazer yöntemi
  • Kimyasal peeling yöntemi
  • Renk açıcı kremler

Hakkında: Aylin

23 yaşındayım ve öğrenimimi moda üzerine görüyorum. Son trendleri takip etmeye çalışıp, bunları blogumda dilim döndüğünce paylaşmaya çalışıyorum. Moda, düğün, güzellik ilgi alanımda bulunuyor, fakat son zamanlar da dekorasyona olan merakım da oldukça arttı. Okuduğunuz haberleri beğendiyseniz yorum yapmanız benim hevesimi arttıracaktır. Teşekkürler, tekrar görüşürüz :]]]]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir