Son Yazılar
Anasayfa / Güzellik Önerileri / Saç Modelleri / Ten Rengine Göre Saç Rengi

Ten Rengine Göre Saç Rengi

Ten rengi ile saç rengi uyumu birbirini tamamlayıcı en etken kavramlardan bir tanesidir. Saç renginiz ile ten renginiz arasındaki uyumu sağlayarak son derece şık ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dikkatinizi çekecektir ki ten rengi ile uyumlu olmayan saç renkleri sanki saçlarınız kendi saçlarınız değilmişte bir peruk işlevi görüyormuş havası katmaktadır. Bu açıdan ten renginiz ile uyumlu saç renginizi saptayıp tonlamalarında bir tercihte bulunarak kullanmış olduğunuz saç modelinizi moda haline dönüştürebilirsiniz.

2 farklı ten seçeneği bulunmaktadır. Sıcak tenve soğuk ten…

Sıcak tene sahip bayanlarda en fazla kullanılan ve yakışmakta olan saç rengi bakır tonları, tarçın, kızıl, kumral ve zencefil renkleridir. Bu alanda ara ara gölgelendirmeler saç yapısına uygulanabilir.

Soğuk tene sahip bireyler ise buğday, bal, küllü sarı ve kiraz tonlamalarında renkleri tercih edebilir.

En belirleyici bölge ten renginizdir fakat bazen saç renginizi değiştirirken göz renginizde oldukça etkili bir ayrıntı oluşturabilir. Eğer renkli göz yapısına sahipseniz göz renginizi ön plana taşımak için boyama yaptıracağınız kuaförünüze danışarak uygun renk tonlamasını seçip tavsiyeler doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Saçınızı boyattıktan sonra bakım işlemine özen göstermelisiniz. Kalıcı rengin salanması için 2 hafta kadar saç renginizin oturmasını bekleyiniz. Saç boyanız ile ilgili önerilen krem ve şampuanla saçınızı yıkamaya özen göstermelisiniz.

Ten Rengine Göre Saç Modeli Kumrallar İçin Saç Renkleri Esmerler İçin Saç Renkleri

Hakkında: Aylin

23 yaşındayım ve öğrenimimi moda üzerine görüyorum. Son trendleri takip etmeye çalışıp, bunları blogumda dilim döndüğünce paylaşmaya çalışıyorum. Moda, düğün, güzellik ilgi alanımda bulunuyor, fakat son zamanlar da dekorasyona olan merakım da oldukça arttı. Okuduğunuz haberleri beğendiyseniz yorum yapmanız benim hevesimi arttıracaktır. Teşekkürler, tekrar görüşürüz :]]]]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir