Son Yazılar
Anasayfa / Moda / Tığ işi şal modelleri

Tığ işi şal modelleri

Şallar bayanların bazı zamanlarda daha fazla kullandığı bir ürün olmaktadır. Genel olarak günlük kullanımı pek olmayan kendine has bir duruşu ve kullanılması gereken zamanın belli olduğu bir olan şallar bayanların zarif görünmesinde oldukça yardımcı olan ve genellikle abiye ya da omzu açık elbiseler ve ya askılı elbiseler ile daha çok kullanılan bir ürün olmaktadır. Ancak seçilen şallar içerisinde de hangi modelin seçileceği farklı bir karmaşa olmaktadır. Ancak bayanların tığ işi şal modelleri tercih etmesi daha güzel görünmesinden dolayı daha fazla olmaktadır.

Motifli pempe tığ işi şal örneği.jpg

Tığın gücü

Bayanlar seçerken tığ işi şal modelleri seçmesi yanında yapan bayanlarda genellikle örümcek modelini seçtiği gibi yapım aşamasında da tığ ile şalları yapmaktadır. Bayanların genellikle boş zamanlarında çeyizleri içinde kendi el emeklerinin olacağı şalları yapmak istemekte ve şal yaparken internet üzerinden ya da etrafından öğrenirken tığ ile yapılanlar daha başarılı ve kolay olduğundan şiş yerine tığ ile yapılmaktadır. Kumaşı da bu doğrultu da doğru seçmek şart olmaktadır. Yapımında daha çok tığ ile olması daha güzel modellerin ortaya çıktığının da göstergecisidir.

Fiyatları elbette etkiliyor

Yapım aşamasında ki her çaba ve malzeme fiyatı üst taraflara çekmektedir. Şiş ile yapmak yerine herkesin tığ ile yapması şalların oluşumunda ve fiyatlarında normal seviyelere düşmektedir ve kumaş farkı ile de değişim olduğu görülmektedir. Genel olarak ise bakılınca şal modelleri 50-250 TL civarında malzeme ve işlemeciliğe göre değişmektedir.

Hakkında: Aylin

23 yaşındayım ve öğrenimimi moda üzerine görüyorum. Son trendleri takip etmeye çalışıp, bunları blogumda dilim döndüğünce paylaşmaya çalışıyorum. Moda, düğün, güzellik ilgi alanımda bulunuyor, fakat son zamanlar da dekorasyona olan merakım da oldukça arttı. Okuduğunuz haberleri beğendiyseniz yorum yapmanız benim hevesimi arttıracaktır. Teşekkürler, tekrar görüşürüz :]]]]

Göz Atın

2016 Tişört Modelleri

Tişört Modelleri

Her birey tarafından kullanılan ve diğer giyim ürünlerine göre oldukça fazla çeşide de ayrılan bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir